Jaunums Latvijas mūzikā – grupa “Papīra lidmašīnas” (Paper Planes)

Jaunums Latvijas mūzikā – grupa “Papīra lidmašīnas” (Paper Planes)

Jaunums Latvijas mūzikā – grupa “Papīra lidmašīnas” (Paper Planes)

Ieskandinot vasaru ar Riharda Bērziņa un Reiņa Briģa komponētu dziesmu „Piesit kāju”, sevi piesaka jauna muzikālā apvienība “Papīra lidmašīnas” (Paper Planes).
Grupa “Papīra lidmašīnas” radusies jau 2014. gadā, kad Rihards Bērziņš nolēma veidot grupu, kas Latvijā popularizēs amerikāņu Country-rock mūziku. Tā radās nu jau sabiedrībā zināmā cover-grupa “Countryside”.Tieši pēc viena nospēlēta koncerta puiši saprata, ka tomēr grupai cits ceļš jāiet, un, spēlējot populāro mūziku, “Coutryside” gadu laikā kļuvusi par atpazīstamu ballīšu grupu. 

Ar jauno grupas oriģināldziesmu “Piesit kāju” tiek arī mainīts grupas nosaukums, un, tā teikt, sākas jauns posms grupas dzīvē un izaugsmē. Grupā spēlē Reinis Briģis (ģitāra), Rihards Bērziņš (vokāls), Juris Ludženieks (klavieres), Edgars Raila (bungas) un Gunārs Narbuts (basģitāra).
Iemesli nosaukuma maiņai ir vairāki, bet galvenokārt tas, ka grupa tomēr nespēlē country mūziku. Nosaukums “Papīra lidmašīnas” radās, domājot par grupas dalībnieku kopējo sajūtu. 

“Esam rotaļīgi, vienkārši un jautri puiši. Dažreiz pa gaisu, dažreiz bērnišķīgi, un, kad spēlējam, tēmējam tālu un augstu. Ļaujamies mūzikai mūs nest, tā mums ir kā gaiss papīra lidmašīnai,”

saka grupas solists Rihards Bērziņš, kuram drīzumā arī gaidāma skatuves vārda maiņa.
Kopš 2014. gada grupa spēlējusi ļoti daudz dažādos lielos un ne tik lielos pasākumos, sākot ar Latvijas 1. Rokkafejnīcu, beidzot ar 2019. gada Vecgada vakaru 11.novembra krastmalā.
Par jauno dziesmu grupas solists Rihards Bērziņš stāsta:

”Dziesma “Piesit kāju” radās spontāni, domājot, ka vasarā derētu kāda jauna ballīšu dziesma, ko būtu prieks spēlēt gan mums, gan citām grupām Latvijā. Lai būtu prieks klausītājiem dejot un izbaudīt mirkli, kas tajā brīdī ir dots. Par to arī ir dziesma – par savējiem, labu kompāniju un par mirkļa baudīšanu.” 

Dziesmas autori ir grupas solists Rihards Bērziņš un ģitārists Reinis Briģis, kas savukārt ir ilggadējs studijas producents daudziem Latvijā pazīstamiem mūziķiem. Dziesma ierakstīta un miksēta Reiņa Briģa ierakstu studijā, bet dziesmas MASTER veidojis Juris Ludženieks (JL ierakstu studija). 


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku