“Kreisais Krasts”, meklējot latviešu identitāti, vēl nebijušā skanējumā

“Kreisais Krasts”, meklējot latviešu identitāti, vēl nebijušā skanējumā

“Kreisais Krasts”, meklējot latviešu identitāti, vēl nebijušā skanējumā

Šī gada 16. novembrī Latvijas repa apvienība “Kreisais Krasts” sadarbībā ar grupu “Dārdi” izdevuši iedvesmojošu dziesmu “Austošās saules dziesma”, kas aktualizē latviskās identitātes meklējumus mūsdienu realitātē. Dziesmas video klipā galveno lomu spēlē jaunā un talantīgā aktrise Madlēna Valdberga, kas plašākai auditorijai zināma no jauniešu seriāla “Viss Norm”.

Dziesmas ideja tapa pirms 2 gadiem, kad “Kreisā Krasta” dalībnieki Ingus Šusts (Punkts uz I) un Mārtiņš Mednis (Cepums) uzgājuši grupas “Dārdi” dziesmu “Austošās Saules dziesma”. “Kreisā krasta” mūziķi uzreiz sajutuši dziesmas spēku un dvēseli un vēlējās atspoguļot savu vīziju par dziesmas ideju mūsdienu pasaulē. Puiši uzskata, ka arī reps un hip hops ir kļuvusi par nozīmīgu nacionālās identitātes daļu un kultūru.

Dziesmai ir izveidots “Kreisajam Krastam” neierasts video klips, kura tapšanā piedalījusies jaudīga komanda. Video klipa režisore un scenārija autore ir Anita Gigante. Klipu filmējis un montējis “Kreisā Krasta” biedrs, Toms Rings.

“Cilvēka un dabas saikne ir viens no būtiskākajiem latviskās identitātes elementiem. Dziesmas jaunais skanējums ļāva šo konceptu arī vizuāli interpretēt caur jaunu perspektīvu, iezīmējot mūsdienu pasaules kontrastus.”

par klipu stāsta Anita Gigante un Toms Rings.

Klipa galvenajā lomā ir aktrise Madlēna Valdberga, kura pērn tika nominēta arī Lielā Kristapa balvai par dalību Lailas Pakalniņas filmā “Spogulī”.

Dziesmā piedalās Cepums, Deniss, Pionieris, Ivans Baigais un Punkts uz I, dzirdami arī vokāli no grupas Dārdi, Esmeraldas, Būū, Henny un Mistera Krūmiņa. Dziesma ierakstīta un apstrādāta Kreisā Krasta Studijā.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku