“Sestā Jūdze” iekustina Eiropas lielākā festivāla publiku

“Sestā Jūdze” iekustina Eiropas lielākā festivāla publiku

“Sestā Jūdze” iekustina Eiropas lielākā festivāla publiku.

Vairāk nekā trīsdesmit deviņu grādu karstums, kantrī dziesmas angļu un latviešu valodā, izcils skanējums, kā arī viennozīmīga publikas atzinība – tā īsumā varētu raksturot Latvijas ievērojamākās kantrī mūzikas grupas “Sestā Jūdze” uzstāšanos Eiropas lielākajā kantrī pasākumā Trucker & Country Festival Šveices pilsētā Interlakenā, kur festivāls norisinājās jau 26 reizi.
Ir pagājušas tikai dažas dienas kopš atgriešanās no Šveices, un grupa atzīst, ka arī šajā braucienā ir guvuši jaunu un vērtīgu pieredzi un pie viena arī nodibinājuši jaunus kontaktus. Mūziķi arī velta atzinīgus vārdus publikai, kas pozitīvi uzņēmusi gan pasaulē plaši zināmu kantrī klasiku, gan arī “Sestās Jūdzes” oriģināldziesmas.
Skatītāju rindās starp citu valstu pārstāvjiem bijuši manāmi gan no Latvijas atbraukušie kantrīmūzikas cienītāji, gan vietējie latvieši.
“Apzīmējums “Eiropas lielākais festivāls” jau vien izsaka diezgan daudz un vispirmām kārtām liecina par tā vērienu. Dienas laikā tur uzstājas vairāk nekā divdesmit mākslinieku, turklāt otrās dienas vakarā bija īpašs trīs Amerikas kantrīmūzikas pirmā lieluma zvaigžņu koncerts, un šāds mērogs tik mazai valstij – par trešdaļu mazākai nekā Latvija – ir ļoti cienījams,” stāsta grupas mūziķi, piebilstot, ka ar savu veikumu ir apmierināti.
“Sagatavoto programmu veiksmīgi nospēlējām un izpelnījāmies ļoti labas atsauksmes. Kontakts ar publiku bija vienreizējs, un patīkami, ka līnijdejotāji soli iemēģināja un publika aktīvi aplaudēja līdzi arī mūsu oriģināldziesmām latviešu valodā, no kurām ārvalstu skatītāji nesaprata ne vārda. Toties Šveicē tagad noteikti zina, ka arī Latvijā kantrī prot spēlēt ne sliktāk kā pie viņiem!” nosmej “Sestās Jūdzes” dalībnieki.
Pusotru stundu garajā festivāla programmā bija iekļautas gan pasaulē pazīstamu kantrī dziesmu kaverversijas, gan arī pašu oriģināldziesmas latviešu valodā, ko skatītāji uzņēma vienlīdz pozitīvi. Arī pēc “Sestās Jūdzes” programmas beigām un mūziķu noiešanas no skatuves skatītāji nebeidza gavilēt, svilpt un citādi izrādīt savas emocijas, tādējādi aicinot grupu atpakaļ uz skatuves. Taču, tā kā Šveices festivāla organizācija precizitātes ziņā līdzinās Šveices pulksteņiem, programmas pagarinājums šoreiz izpalika.
Grupā “Sestā Jūdze” spēlē: Agris Gedrovičs (balss, akustiskā ģitāra), Modris Miķelsons (balss, basģitāra), Jānis Misiņš (ģitāras, bandžo), Aldis Strazdiņš (bungas), Kristaps Rullis (stīlģitāra).
“Sestā Jūdze” līdz šim izdevusi četrus albumus – “Emigrants” (2004), “Kalendārs” (2008), “Iebrien manā saulrietā” (2012) un “Labāko dziesmu izlase” (2016), kā arī trīs reizes ieguvusi Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvu – vienu reizi kategorijā “Labākā dziesma”, divas reizes – “Labākais albums”.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku