"PakavRockBand" ieraksta jaunu dziesmu

"PakavRockBand" ieraksta jaunu dziesmu.

"PakavRockBand" ieraksta jaunu dziesmu - "Pa putekļainu ceļu".

Grupas “PakavRockBand” tapšana: 

2014.gada vasarā Liepājas klubs “Fontaine Palace” uzaicināja sniegt koncertu iepriekš jau aptuveni 15 gadus muzicējošo JURI GAUSIŅU. J.Gausiņš līdz tam, kā pavisam jauns dziedātājs bija piedalījies pankrock grupā “Grāvis”, jau vēlāk, kā soloizpildītājs piedalījies mūzikas izpildītāju konkursos (arī Raimonda Paula organizētos), ar savām dziesmām uzstājies šlāgerfestivālos, muzikantu saietos u.c.
Koncertam Liepājā tika pieaicināts Gundars Avotiņš ar sitamajiem instrumentiem un ģitārists. Šī uzstāšanās kļuva par stimulu dibināt savu grupu, jo bija vēlme savas autordziesmas dzirdēt “dzīvajā” izpildījumā. Tā kā dziesmas pretendēja uz īpašu country rock skanējumu, kas līdz šim Latvijā maz skanēja, jo country vairāk tika eksponēta kā šlāgermūzika un J.Gausiņa mūzika, pateicoties izmantotajiem instrumentiem bija guvusi country žanram raksturīgo skanējumu. Laika gaitā, iespaidojoties no pazīstamām ārzemju grupām, kas izpildīja country rock, blues un folck, J.Gausiņš izveidoja savu unikālo mūzikas stilu (pievērsās country rock) un tā realizēšanai uz skatuves tika izveidota grupa.

Grupas nosaukums: 

Grupas nosaukums “PakavRockBand” radās nejauši draugu mūziķu pulkā diskutējot par Gausiņa radīto mūzikas stilu, kas atgādina “zirgu soļus jeb rikšus mūzikai” un, jokojoties tika nodēvēta par zirgu mūziku, nu, tad Gausiņš smejoties savu stilu nosaucis par “pakavroku”, kas turpinājumā tad arī iesakņojies grupas nosaukumā- “PakavRockBand”. 

Kādu mūziku spēlē grupa? 

Grupa savā tapšanas gaitā no tīra country eksponējās uz Latvijā maz popularizēto country rock. 

Grupas dalībnieki.
Grupa pašlaik spēlē 5 (piecu) mūziķu sastāvā: 

  • Juris Gausiņš- dziesmu autors un izpildītājs, vokāls, akustiskā ģitāra, 6- stīgu banjo;
  • Āris Ozols- multiinstrumentālists, el.ģitāras, dobro, mandolīna;
  • Sandra Šnē- vijole;
  • Gundars Avotiņš- sitamie instrumenti;
  • Dāvis Zāģers- bass, vokāls.

Ko pašlaik dara grupa un nākotnes plāni. 

Šajā vasarā grupa turpinās ierakstīt savas dziesmas, jo rudens nogalē paredzēts izdot grupas pirmo orģinālmūzikas albumu “Lielceļa vējos”, kurā būs publicētas 12 J.Gausiņa dziesmas. Tās raksturo dažādus autora dzīves posmus, ir, kā atskats uz paveikto. Mūzikas auditorija būs dažādu vecumu klausītāji, festivālu, pasākumu un dzīvās mūzikas klubu apmeklētāji.
Šajā vasarā grupa uzstājās kantri mūzikas festivālā Ratniekos, ir uzstājusies Liepājas rokklubā “Fontaine Palace”un citur Latvijā.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku