Akordeoniste Inita Āboliņa ieskaņojusi Zigmara Liepiņa 'Septītās debesis'

Akordeoniste Inita Āboliņa ieskaņojusi Zigmara Liepiņa "Septītās debesis"

Akordeoniste Inita Āboliņa ieskaņojusi Zigmara Liepiņa "Septītās debesis"

Šī gada 9. septembrī nāca klajā akordeonistes Initas Āboliņas jaunais albums "Noktirnes", kurā iekļautas 12 pazīstamu latviešu komponistu melodijas, kas "izdziedātas" akordeona balsī. Jaunā versijā ieskaņota arī komponista Zigmara Liepiņa populārā dziesma "Septītās debesis", kuru aranžējis albuma producents Kristaps Krievkalns.

Jaunās versijās albumā dzirdamas tādas dziesmas kā "Noktirne" (A.Kublinskis), "Vasara nebeigsies nekad" (R.Pauls), "Lilioma dziesma" (Im.Kalniņš), "Tava atnākšana" (B.Rezņiks), "Zemeslodes" (J.Šipkēvics, R.Sējāns), "Dāvāja Māriņa" (R.Pauls), "Septītās debesis" (Z.Liepiņš), "Ķiršu lietus" (Z.Liepiņš), Tālu aizgāja" (A.Grauba), "No rīta" (A.Hermanis), "Spārni un vējš" (M.Freimanis), "Andante" (R.Pauls).

Inita Āboliņa, kuras pastāvīgā darba vieta ir Latvijas Nacionālā opera, stāsta: "Pēc kādas uzstāšanās pie manis pienāca latvietis no Venecuēlas un teica – Jūs skaisti dziedājāt! Es teicu, ka nedziedāju. Viņš teica ¬– Jūs dziedājāt, bet ar akordeonu…Tāds arī ir šis albums – populāras latviešu dziesmas, kas šoreiz izdziedātas un izstāstītas akordeona balsī. "Noktirne" kā tango, "Lilioma dziesma" kā franču musette un "Tālu aizgāja" kā latino. Strādājot pie šī albuma es mēģināju apvienot savu akadēmiskās un neakadēmiskās mūzikas pieredzi ar akordeonam raksturīgiem stiliem un žanriem – tango, franču musette, latino, arī džezs. Latvijā ir salīdzinoši maz ierakstu akordeonam kā solo instrumentam. Mēs ar albuma muzikālo producentu Kristapu Krievkalnu daudz eksperimentējām, meklējām un atradām, un ieskaņojām visiem zināmas dziesmas citādākās versijās. Tas bija ļoti radošs process."

Albuma ierakstā piedalījušies: Kristaps Krievkalns – aranžējumi, taustiņinstrumenti Miķelis Vīte – sitaminstrumenti, Jānis Rubiks – bass, Ēriks Upenieks – ģitāra, Aivars Hermanis – ģitāra, Reinis Burkins – fagots, Jekaterina Suvorova – arfa, Kristīne Zeltkalne – vijole, Dina Ozoliņa – vijole, Katrīna Rosuščana – vijole, Artūrs Gailis – alts, Ēriks Kiršfelds – čells, Madara Orola – vokāls, Laura Goba – vokāls, Laura Leontjeva – vokāls un Elīna Ose – vokāls. Ierakstīja Armands Treilihs, bet skaņas gala apstrādi Zviedrijas studijā "Cutting Room" veidojis pieredzējušais Bjorns Engelmans.

Jauno albumu var iegādāties arī pie mums veikalā- https://muzikaspasaule.lv/cd/noktirnes-detail 


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku