Klajā nācis Balvu puses dziesmu autores Rutas Ločmeles jaunākais singls “Dziesma par mājām”

Klajā nācis Balvu puses dziesmu autores Rutas Ločmeles jaunākais singls “Dziesma par mājām”

Klajā nācis Balvu puses dziesmu autores Rutas Ločmeles jaunākais singls “Dziesma par mājām”

Dziesmas mūzikas un vārdu autore ir Ruta Ločmele. Dziesma vēstī par to īpašo sajūtu, kas jebkuru cilvēku pārņem, atgriežoties mājās, kur viņu gaida kāds, kas viņu mīl.
Kā stāsta autore:

“Šīs dziesmas pirmsākumi radušies deviņdesmito gadu vidū, kad mūsu ģimenei – kā jau daudzām tajā laikā – ar iztikšanu nebija sevišķi spoži. Ar vecāku atbalstu mēs ar brāļiem paralēli mācībām bijām izveidojuši savu grupu un mēdzām spēlēt balles vietējos lauku klubos.
Es atceros vienu agru, agru rītu – pēc tikko nospēlētas balles mēs iegriezāmies ceļā, kas veda uz mūsu mājām. Visapkārt bija tumšs, bet caur mašīnas stiklu es ieraudzīju gaismiņu – tā bija gaisma mūsu mājas logā – mūsu māmiņa jau bija pamodusies un gaidīja mūs mājās.
Pēc īsa brīža mēs visi lieliskā garastāvoklī jau sēdējām virtuvē, dzērām tēju, ēdām māmiņas nupat izcepto kefīra – ievārījuma kūku, sarunājāmies un smējāmies. Un es joprojām atceros to piederīguma un iederīguma sajūtu. To sajūtu, ka katrs no mums kā zobratiņš dod savu artavu, lai mūsu ģimene darbotos kā vienots mehānisms. Un apjautu, ka ne vienmēr sarežģītie laiki ir nelaimīgie laiki. Ja vien saglabājas vienots mērķis, ir sava vieta, kurā tu esi iederīgs un piederīgs. Ja ir pienākumi, kurus tu spēj veikt un tāpēc citi to novērtē. Ja tev apkārt ir cilvēki, kurus tu mīli un kuri mīl tevi. Šī mana dziesma ir par to rītu. Un es visiem – it īpaši ņemot vērā situāciju pasaulē, novēlu, lai Jums katram ir mājas un mīļie, kuri vienmēr gaida Jūsu atgriešanos.” 

“ Dziesma par mājām” ir ierakstīta Kristapa Krievkalna skaņu ierakstu studijā, tās ierakstā piedalījušies:
Kristaps Krievkalns – aranžējums, taustiņinstrumenti; Ēriks Upenieks – ģitāra; Ainis Zavackis – sitaminstrumenti, Ruta Ločmele – balss, basģitāra.
“Dziesma par mājām” tuvākajā laikā sāks skanēt Latvijas Radio 2, bet šobrīd ir pieejama Youtube, Spotify, kā arī citās mūzikas straumēšanas vietnēs, kurās ir iespējams dzirdēt arī citas Rutas Ločmeles dziesmas.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku