Jauktais koris "Burtnieks"

Jauktais koris "Burtnieks".

Jauktais koris "Burtnieks".

Latvijas izdevniecību jauktais koris “Burtnieks” dibināts 1989. gada pavasarī. Tā izveidotājs, diriģents un vadītājs ir Egils Lipšāns. Kolektīvs allaž vienojis cilvēkus, kurus uzrunā viss neparastais un daudzveidīgais dzīvē. Burtnieks - vārds ar spēcīgu garīgo enerģiju un mitoloģisko spēku.

Mūsu koris ir kā savdabīgs bišu strops, kurā katra dziedātāja talanti un spējas veido kopīgo varēšanu, sniedz pozitīvas emocijas un iedvesmu, paverot apvāršņus mūzikā un ļaujot saskatīt skaisto sev visapkārt. Lai gan mīlam pieskandināt Latviju, "Burtnieka" ceļi veduši tālu pāri tās robežām. Arī nākamgad sākumā ieplānots brauciens uz Skandināviju. Mēs tiecamies pēc smalkas muzicēšanas un augstiem atskaņošanas standartiem bez repertuāra ierobežojumiem, kas arvien ir augsti novērtēts starptautiskos konkursos un festivālos.

“Burtnieks” ir mūsu kora ģimenes “bagātību sala”. Koncerti, uzstāšanās notiek apmēram 1 reizi mēnesī. Mēģinājumi čakli piepilda 2 reizes nedēļā Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas akustiskās telpas. 

  • Kora misijaIepazīstināt visā pasaulē dzīvojošos ar latviešu mūziku un koru kultūru, kā arī ar citu zemju komponistu daiļrades labākajiem paraugiem. Uzturēt spēkā Dziesmu svētku tradīciju. 
  • Uzdevums:  Pastāvīga muzikālā pilnveidošanās un izaugsme.                         
  • Mērķis:  Kļūt par augsta mākslinieciska līmeņa kolektīvu, kuru raksturotu smalka muzicēšanas kultūra, saturiski piepildīts, emocionāli daudzkrāsains un tehniski pilnvērtīgs dziedājums. 
  • Motivācija:  Iespēja piedalīties mūzikas veidošanas procesā, radoši izpausties, pilnveidot savas vokālās iemaņas, paplašināt redzesloku un garīgi bagātināties.

Pašlaik koris aktīvi nodarbojas ar jaunu dalībnieku piesaisti. Dziedātājgribētāji tiek meklēti visās balsu grupās.  Pastāvēs, kas pārvērtīsies, kā teica tautā iemīļotais rakstnieks. Tādēļ piedāvājam iespēju pievienoties mūsu kolektīvam jaunas balsis ar “svaigu” redzējumu uz kora turpmāko pastāvēšanas laiku, radošo dzīvi un mērķiem. 


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku